4 pułapki, w które wpadają nasze psy

 In Aktualności

Na co dzień pracuję głównie z psami problemowymi, których zachowania najczęściej wynikają z faktu, że znalazły się w za trudnych dla siebie sytuacjach. Każdemu z nich poświęcę jeszcze osobny post

  1. Wrzucanie w kontakt z innymi psami Czworonogi są z natury towarzyskie i dobrze jeśli próbujecie zapewnić im tę potrzebę. Ich kontakty przebiegają jednak inaczej niż kontakty ludzi. W naszym świecie wystarczy subtelne podanie ręki, przedstawienie i rozmowa może się rozwijać. Psy potrzebują więcej czasu i przestrzeni.
  2. Mijanie na wprost psów i niepokojących obiektów Ta pułapka często skutkuje pojawianiem się takich problemów jak oszczekiwanie czy tzw. “agresja smyczowa”. Podchodzenie na wprost do innych psów jest w ich języku niekulturalne, ponieważ jest sygnałem grożącym.
  3. Zabranianie warczenia i wymaganie by pies na wszystko się godził Nie ma nic lepszego niż życie ze zrównoważonym pewnym siebie psem. A żeby takiego psa wychować potrzebujemy przede wszystkim zrozumieć jego potrzeby i reagować na jego komunikaty. Jeśli zaczniemy karać psa za takie zachowania jak warczenie, mogą one przerodzić się w agresję z użyciem zębów.
  4. Spacery wiecznie na smyczy po mieście Nadmierna liczba bodźców miejskich, brak możliwości swobodnego węszenia i eksploracji jest moim zdaniem przyczyną większości problemów ze zdrowiem psychicznym pupili. Dla higieny Waszej wspólnej higieny psychicznej rekomenduję jak najczęstsze wycieczki w spokojne miejsca i swobodne spacery.
Napisz do nas

Masz pytania? Napisz do nas, chętnie odpowiemy na Twoją wiadomość.